téma: Cesta do Grécka vlastným autom

Pridať odpoveď
Laco
21:33, 13. 07. 2016

Jánoš,vzhľadom na to,že píšete o pneuservise v Prilepe,predpokladám,že ste to vzali v Gradsku doprava na Prilep,Bitolu a do GR vošli v Niki.Chceli ste pozerať krajinu,alebo ste predpokladali menšie zdržanie ako v Gevgelija-Evzoni? Tento rok idem v septembri do Pargy a tiež uvažujem o tejto trase.Môžete v krátkosti porovnať tieto trasy?


Jánoš
06:45, 15. 07. 2016

LACO, sorry za neskorsiu odpoved, akurat sme cestovali domov. Prilep preto, ze sme cestou do GR prespavali prave v Prilepe. Ano, ako pises, prechadzali sme cez priechod Nikki a potom sa v GR napojili na dialnicu do Igoumenitsy.

Vsetkym prianie stastnej cesty a pobytu uz z domu, tento rok to uz mame za sebou :( takze ak vas nieco zaujima, rad odpoviem.

Neskor pridam par riadkov a fotiek do sekcie VYLETY


Laco
14:30, 15. 07. 2016

Jánoš prajem všetko dobré po dovolenke a chcem poprosiť o názor vzhľadom na Vaše prespatie v Prilepe,či by ste šiel touto cestou (Prilep,Bitola,Niki) aj keby ste nespal v Prilepe.Ja som bol doteraz vždy na Chalkidiki,alebo Nei Pori a vždy som na MK-GR hranici čakal cez hodinu.Predpokladám v Niki rýchlejšie odbavenie,ale zlé cesty na MK vidieku.Dovolil som si požiadať o názor,pretože dosť ľudí chodí na Lefkádu,Korfu,atd.,možno sa im info tiež hodí.


Emka
11:15, 17. 07. 2016

Janko, vitajte doma.... ☺ Pridáte nejaké info z cesty?Napríklad, ako to vyzerá na hraničných prechodoch, hlavne Horgoš - Roszke... Ako sa pohybujú ceny PHM? My ideme 5.8. z Levíc do Nei Pori... Prajem pekný deň...☺


slk
10:04, 18. 07. 2016

EMKA. Doporucujem sledovat diskusne forum na Recko-autem.cz. Su tam najaktualnejsie informacie pre cestovatelov ohladne cesty autom do Grecka.
http://diskuze.recko-autem.cz/


skuter
13:16, 20. 07. 2016

Nazdar vsetci "greci", aj my tento rok 1x chceme ochutnat grecko, nakolko chorvatsko mi prestava byt sympaticke. Do chorvatska na konci augusta som isiel na blind - to sme boli 2 dospeli a 3 deti (10,7,4). Ubytovanie sme nasli celkom v pohode. Teraz sa chcem spytat ci ist na blind aj do grecka tiez okolo 20 augusta. Nasa rodinka je o jedneho vacsia - teda 2 dospeli a 4 deti (14,10,7,3) a kde by ste odporucili ist. Mna to taha na chalkidiki - polichrono, pefkochori ... Ale nemusi byt. Potesi aj tip na ubytovanie ak by niekto mal. Dakujem


Jánoš
09:57, 21. 07. 2016

Rovnako ako JOKL, aj ja som pridal nejake informacie, velmi rad odpoviem na pripadne otazky. Osobne odporucam nielen stranku ktoru spomina SLK, ale existuje mnoho, mnoho dalsich, ci uz na FCB "mame radi Grecko", "Chute a vone grecka", www.go-thassos.gr, samotny Tripadvisor, stranky jednotlivych oblasti v Grecku a mnoho mnoho dalsich ktore som uz tu v minulosti uvadzal a na ktore si teraz nespomeniem.

Samozrejme tu, na Somturista, oproti spominanym strankam mame viac citatelov ako prispievatelov, teda informacie nemusia byt az tak komplexne ako inde, no nikdy som netvrdil, ze tu najdete vsetko. Myslim si ale, ze zakladne a potrebne informacie najdete aj tu, preto sem asi chodia aj ludia registrovani inde, co nas samozrejme tesi a o com svedci vysoka navstevnost tohoto fora a hlavne tohoto vlakna :) Vsetky informacie na nete su totiz prevazne zadarmo a su vsetkym dostupne, staci sa len spytat uja Google o co mate zaujem a v pripade, ze nezvladate citat grecky ci anglicky, translator pomoze :)

SKUTER - popozeraj booking.com, Tripadvisor, atd. Pokial budes mat k dispozicii auto, nemusis hladat ubytko co najblizsie k moru, ktore je logicky drahsie. Medzi vyhlasenymi strediskami je casto vzdy nejake dobre ubytko a hlavne je tam klud. Ja osobne ti neodporucam skusat to na blind, mam sam nie dobru skusenost s hladanim ubytka zaciatkom augusta prave v Sarti, ked sme to po tyzdni hladania vhodneho ubytka v Sarti a okoli smerom na vychod cez Stavros a Nea Vrasnu vzdali a skoncili na dalsi tyzden v Bulharsku. Je ale celkom mozne, ze sa vam podari nieco najst aj na blind, niekde vyssie v tomto ci inom vlakne sa o tom viac rozpisujem, TOP sezona pre Grecko je zaciatok augusta. Pokial by si mal chut skusit Korfu, viem ti dat kontakt priamo na ubytko kde som bol ja, bude to oproti bookingu o 15% lacnejsie, ak to bude na priamo. My sme cez booking platili za dvoch 420 EUR na 12 noci, majitel ma k dispozicii aj velky apartman pre rodinku ako ste vy, len cenu neviem. Dedinka Vitalades kde sme byvali my nema promenadu a obchodiky so suvenirmi, no tri minuty peso je nadherna plaz Gardenos so styroma tavernami, z trajektu v Lefkimi je to asi 8 km a k supermarketom od 5 do 8 km. Nam sa tam velmi pacilo. Ak by nemal volne ubytko on, naproti cez cestu prenajima ubytko jeho svagrina a ta ma k dispozicii viac moznosti. 

Drzim palce a nielen vam, ale vsetkym ktorych pobyt v tej nadhernej krajine akou je Grecko caka, prajem stastnu cestu, prijemny pobyt bez starosti a hlavne navrat v stasti a zdravi domov :)


skuter
20:01, 28. 07. 2016

Nazdar Janos, ako sa mozme skontaktovat, mozem tu dat svoj mail?


Jánoš
09:43, 02. 08. 2016

SKUTER - predpokladam ze sa chces skontaktovat priamo s ubytovanim, ktore som spominal. Pokial sa chces skontaktovat so mnou, ci kymkolvek z nas, posli sukromnu spravu.

Ubytovanie na Korfu, teda mate zaujem - https://www.booking.com/hotel/gr/villa-vania.sk.html?aid=376397;label=bookings-name-h7ivStpt%2AVRP3lEH2yo2yAS31530490577%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2974%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-65526620%3Alp9067838%3Ali%3Adec%3Adm;sid=9a91a5d7574051909778b892fb309bd3;dcid=5

e-mail priamo na ubytovanie - villavania(§)gmail.com - (§) nahradte zavinacom. Netusim aku ma obsadenost do konca sezony.


rik777
13:41, 27. 09. 2016

Naša cesta 2015

Dobrý deň chcem sa podeliť o naše skúsenosti z cesty na dovolenku do Grécka autom. Cestovali sme dve auta / 1 auto 2 dospely +1 dieta -2 auto 2 dospely +2 deti/. Dovolenku sme zaplatenú už od januára cez Hechter v apartmánoch Adonis v Nei pori. Po ceste do Grécka máme rezervované ubytovanie cez booking vo Vranje /Srbsko/ , cestou späť ubytko v Novom Sade /Srbsko/.

Po dlhom čakaní na deň D /7.8.2015 piatok/autá natankované do plna + 20L v kanistroch, konečne vyrážame o 4-tej ráno vyrážame zo západneho slovenska do nášho dnešného cieľa Vranje. Cesta ráno v pohode na OMV Komárom platíme madarskú mesačnú známku. Na hraniciah HU-Srb sme okolo 9“20 ,prechádzame za cca 15min. Cesta priebeha perfektne na prvej OMV za hranicami máme vždy plánovanú zastávku bez tankovania /desiata, na cestu vždy berieme zapečené toasty+ wc/.Ďalšiu zastávku plánujeme za Belehradom v Mcakači. Na srbských diaľniciach platíme euro mincami . Belehrad obchádzame obchvatom celkom v pohode o 13“20 prichádzame na parkovisko k mcdonaldu ešte netušíme čo nás čaká. Deti si dajú mcjedlo ,dospelý mckávu platíme bez problémov kartou .Dospelý sa dohováreme čo budeme robiť vo Vranje tak skoro máme dobrý čas. Sadáme do auta a idem naštartovať a nič ,štartér točí a točí ,ale auto /r.v.2008/ nechce ani za svet naštartovať . Okamžite máme z manželkou studený pot na čele. Z druhého auta na nás hladia prekvapené pohľady. Mne sa z hlavy parí čo teraz? Auto išlo celú cestu v pohode baterka ok,nafty máme dosť,olej ok ,pod auto nič netečie je piatok 14“00 v srbsku ,36 stupňov,dve deti v zadu v aute. V tu chvíľu sa pri nás zjaví odťahovka srbsky hovoriaci pán sa nám ponuka na pomoc . Je údajne  z blízkeho servisu,že on nás odtiahne a tam auto opravia , po chvílke premýšlania súhlasíme. Deti presadli do druhého auta /ešteže sme na dvoch autách/ .Po naložení auta na odťahovku ja z manželkou nasadáme k vodičovi .Cestujem asi 20 km po ceste okolo nejakého veľkého vrakoviska vojenskej techniky /tanky ,delá.../ manželka na mňa pozerá bojazlivým pohľadom . Ja snažím rozprávať s vodičom o Djokovičovi jeho trénerovi Vajdovi atd.Po asi 30 min prichádzame do“servisu“.Je to veľká dvoj garáž vo vnutri sedí za stolom asi 6 chlapov pri káve z cigaretách /nevyzerali moc dôveryhodne . Jeden z nich odbehuje k autu vo vnutri z rakuskymi značkami .Po chvíli privážajú dalšie pokazené auto z toho istého parkoviska ,ten istý problém ,tá istá značka auta,tak isto cestujú do Nei pori sú z Rumunska.Asi tak o 15“30 sme na rade . Majstri diagnostikujú chybné vstrekovače. Navrhujú demontovať trysky niekde odviesť na kontrolu  a opravu. Čo sme mali robiť súhlasíme len nech auto naštartuje a my môžeme odísť.Ešteže necestujeme sami a máme o deti postarané.Asi o 17“30 prišiel majiteľ servisu z mojimi tryskami, záver 2 sú dobré ,2 zlé. Navrhuje riešenie 2 repasované za 740 eur +100 práca alebo 2 nové za cca 1200 +100 práca. Museli sme si sadnúť a rozdýchať to. V časovej tiesni volíme lacnejšiu variantu.Po dohode z majiteľom vyjednáme zľavu 20 eur ,výsledná cena 820 euro. O hodinu auto naštartovalo na skúšobnej jazde vyberám z bankomatu peniaze a o chvíľu pokračujeme na ceste na dovolenku. Deti natešené a ja s manželkou v duchu .... Po ceste sa utešujume ,že až na tu cenu a časovú stratu /cca 5 hod./ to dopadlo celkom dobre v piatok o 14-tej sa nám pokazí auto v zahraničí ,2 deti v aute ,36 stupňov a ešte v ten deň pokračujume . V noci prichádzame do hotela vo Vranje, dolievame naftu z domu , dáme sprchu a snažíme sa zaspať. Ubytko máme aj z chudobnými raňajkami /omeleta alebo párky/,po raňajkách asi o 8“30“ vyrážame smer Grécko na hraniciach srb-mk malé zdržanie v kolonach. V Macedonsku platíme za dialnice euro mincami 3x1,5. V Macedonsku vždy tankujeme do plna je tam lacno a dobrá kvalita nafty . Na hraniciach mk-gr znova strácame asi 30 min , asi o 14-tej konečne prichádzame do Nei pori. Dovolenka ,partia perfektná ,more teplé na cestu sme sa snažili zabudnúť. V Nei pori sme sa stretli z rumunmi ,ktorých sme stretli v servise v srbsku. Tak isto údajne mali problém z tryskami . Zvláštna zhoda náhod....

Domov vyrážame 17.8.2015 /pondelok/ o 4“00  gréckeho cesta nám rýchlo ubiehala na hraniciach  gr-mk,mk-srb bez zdržania máme kopec času.Z druhým autom sme v spojení cez vysielačky manželky sa začínajú dohovárať na zastávke v outlete v srbskom meste Indija ,že vraj grécku málo nakúpili. Nakoniec sme my /chlapi / podľahli a zastavujeme v outlete je asi 12“30“. Po dvoch hodinách pokračujeme o pár krabíc /že vraj lacné tenisky/ťažší do Nového Sadu. Ubytko v penzione v Novom Sade je pekné ,parkujeme vo dvore,veľmi lacná reštaurácia. Ráno po raňajkách vyrážame domov ,hranice srb-hun v pohode , začína pršať. Asi o 16-tej sme doma štastný a zdravý.

P.S. Aj napriek tej to skúsenosti inak ako autom na dovolenku neplánujeme ísť. Po príchode domov som dal auto skontrolovť na diagnostike , žiadne repasované trysky nám nedali všetky štyri sú naše asi len vyčistené ultrazvukom. Pekne nás oklamali o 740 eur.





Pridať odpoveď

Pridať odpoveď

Ak chcete pridať odpoveď prosím prihláste sa. Ak u nás ešte nemáte účet, zaregistrujte sa.

Zapojte sa do diskusie!

Vytvorte si cestovateľský profil a zapojte sa do diskusie s ostatnými cestovateľmi alebo si vytvorte vlastnú tému. Na Vaše otázky a komentáre ostatní radi odpovedia :)

Vytvoriť profil
(zaberie to menej ako 30 sekúnd)
Vytvoriť tému


Sledujte nás





1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.